Owocowe szaleństwo dietetyczne

Avamys 1mg/500 HEMOFER Prolongatum informacja dla pacjentów

W ostatnich latach bardzo popularnym rodzajem diety stało się jedzenie wyłącznie owoców. Dieta ta promowana jest przez wielu przedstawicieli świata mody, czy show biznesu, jako doskonała, ze względu na swoje walory odżywcze i dostarczane do organizmu ilości witamin. Czy jednak jest to naprawdę najlepszy rodzaj diety?

Warto zadać sobie podstawowe pytanie, które brzmi: czy oparcie diety na jednym tylko rodzaju produktów stanowi zbilansowany sposób odżywiania?
Oczywiście faktem jest, że owoce zawierają mnóstwo cennych witamin i minerałów. Przykładowo owoce cytrusowe są doskonałym źródłem witaminy C. Co więcej spożywanie grejfrutów i cytryn uznawane jest za dobry sposób na utratę wagi ze względu na wysokie walory odżywcze przy jednoczesnej niskiej zawartości cukru i kalorii. Niewiele osób zdaje sobie również sprawę z tego, że pestki owoców nie cytrusowych, które na co dzień wyrzucamy (na przykład pestki jabłek, czy miękkie pestki moreli, które znajdują się wewnątrz twardej części pestki) zawierają bardzo cenną amigdalinę, uznawaną za środek pomocniczy i prewencyjny w walce z chorobami nowotworowymi.

Pomimo wielu walorów owoców nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że dieta powinna być zbilansowana, co oznacza, że nie powinno się opierać jej na jednym rodzaju składników, ponieważ ich nadmiar może nam zaszkodzić. Przykładem może być nadmierne spożywanie cytrusów, które prowadzi do zakwaszenia organizmu i jego wychłodzenia, przez co możemy częściej niż zwykle zapadać na różnego rodzaju zapalenia, przeziębienia, czy być bardziej podatni na wirusy.  Ponadto owoce, przede wszystkim nie cytrusowe zawierają stosunkowo duże ilości cukru.

Aquafresh cena Wynaleziono szczepionkę na żółtaczke zakaźną typu c, która jest bardzo skuteczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *