Dieta dla chorych na cukrzycę i nie tylko

Aquafresh Max-Active augmentin ulotka

Osoby, które zmagają się z cukrzycą, czyli tak zwani diabetycy nie mają łatwego życia. Oczywiście mowa tu o nauczeniu się odpowiedniego sposobu odżywiania, w taki sposób, by utrzymywać stały,  poziom cukru we krwi. Diabetycy zmuszeni są do bardzo częstego mierzenia poziomu cukru za pomocą specjalnych, niewielkich rozmiarów urządzeń, które noszą zawsze przy sobie.  Dzięki temu wiedzą, jakie produkty powinni dostarczyć organizmowi, by unormować ten poziom. Ich dieta musi więc być pod ścisłą kontrolą, dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę, że dieta dla cukrzyków jest doskonała dla osób z innym schorzeniem, a mianowicie z Candidą. Candida to nazwa grzybów, które rozwijają się w różnych narządach wewnętrznych naszego ciała. Mogą to być jelita, narządy płciowe, żołądek i wiele innych. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z ich obecności bez wykonania specjalistycznych badań. Objawami grzybów w organizmie mogą być nawet bardzo częste „burczenie” w brzuchu, kłopoty z wydalaniem, swędzenie itp.

Candida to rodzaj choroby, która uwielbia wszelkiego rodzaju cukry. Dlatego też spożywając duże ilości cukru narażamy się na przykre objawy tej choroby. Wykluczenie z diety produktów (przynajmniej na jakiś czas), które zawierają więcej niż 6 na 100 gram cukru z pewnością pomoże nam w walce z tym schorzeniem.  Przy takich problemach konieczne jest również skonsultowanie się z dietetykiem,  a w szczególnych przypadkach z lekarzem.

Dermovate

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *