Avandamet 1mg/500 ulotka Zobacz jak długo leczona jest żółtaczka fizjologiczna u dorosłego

Społeczność wegetariańska, czyli taka, która wystrzega się w swojej codziennej diecie jedzenia mięsa przekonują nas każdego dnia, że dzięki ich praktykom ,żywieniowym możliwe jest dłuższe życie, bycie zdrowszym o odporność na wiele chorób.


czytaj wiecej

Większość z nas otyłość utożsamia z nadmierną ilością kilogramów, z osobami grubymi, które cierpią na różnego typu schorzenia. Tylko po części jest to prawidłowa interpretacja tej choroby.

Otyłość dotyka nie tylko osoby z widocznym nadmiarem kilogramów. Dotyka również osoby z lekką nadwagą. Wiąże się ona z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej. Nie zapominajmy, że jeśli w przypadku mężczyzny tkanka tłuszczowa przekroczy 20% masy jego ciała, a w przypadku kobiety 25%, mamy już do czynienia z otyłością. Coraz częściej  mówi się również o otyłości wśród dzieci, co stanowi szczególny problem, zagrażający ich późniejszemu życiu i zdrowiu.

Arixtra 75mg cena

Każda osoba dotknięta tą chorobą powinna jak najszybciej zacząć redukować poziom tłuszczu w organizmie zanim zaczną się u niej poważne problemy z pracą innych narządów. Osoby otyłe cierpią znacznie częściej na choroby układu krążenia, nadciśnienie i choroby serca niż osoby, regularnie uprawiające sport i dbające o poziom tkanki tłuszczowej.

W walce z otyłością pomagają nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale przede wszystkim dieta oraz konsultacje z lekarzem i dietetykiem.  Powinniśmy więc szczególną uwagę przykładać do tego co i w jaki sposób jemy.

Corsodyl
czytaj wiecej