Wegetarianizm – za, czy przeciw?

Aquafresh In Between Clean ARZERRA opinie

Społeczność wegetariańska, czyli taka, która wystrzega się w swojej codziennej diecie jedzenia mięsa przekonują nas każdego dnia, że dzięki ich praktykom ,żywieniowym możliwe jest dłuższe życie, bycie zdrowszym o odporność na wiele chorób.

Wegetarianie poza niejedzeniem mięsa nie tolerują też w większości przypadków noszenia futer ani innych produktów skórzanych, czy pochodzenia zwierzęcego. Przeciwnicy tej diety twierdzą, że niektóre grupy krwi wymagają wręcz jedzenia produktów mięsnych. Dlaczego więc wegetarianie za nic mają tego typu uwagi?

Na kwestię wegetarianizmu należy bowiem spojrzeć znacznie szerzej niż jedynie na sposób odżywiania. Wegetarianizm to styl życia, polegający na postrzeganiu zwierząt w szczególny sposób, a mianowicie na tym samym poziomie, co ludzi. Dla wegetarian jedzenie zwierząt równoznaczne jest z kanibalizmem.

Po stronie wegetarian mogą stanąć obecnie również ciągłe kontrole i badania prowadzone w ubojniach, które dowodzą nie tylko złe traktowanie zwierząt ale również skażenia mięsa, które bardzo negatywnie wpływają na ludzkie zdrowie. Sposób, w jaki karmione są zwierzęta ma także wpływ na nasz organizm.  Jeśli więc nie mamy stu procentowej pewności co do jakości mięsa, które spożywamy, może lepiej go unikać? Wykluczenie mięsa z diety powinno być jednak kwestią indywidualnego wyboru. Wyjątkiem są oczywiście osoby, którym zalecone zostało to przez dietetyka lub lekarza.

Daraprim 25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *