Lecznicze wlasciwosci warzyw

altargo maść Sensodyne Classic opinie

Ograniczenie spożywania wielu produktów przetworzonych i zawierających dużo cukru z całą pewnością pomoże nam przy chęci utraty wagi. Pamiętajmy jednak o produktach, których nie należy  z diety wykluczać. Przykładem mogą być warzywa, które posiadają doskonałe właściwości lecznicze i w żadnym wypadku nie powinniśmy ich unikać.

Za najzdrowsze warzywa uznaje się ich zielone odmiany, czyli na przykład zieloną fasolkę, paprykę, kalarepę, brokuły, czy kapustę. Tą ostatnią od najdawniejszych lat uznaje się za środek leczący choroby nerwowe, bóle głowy, choroby płuc, wątroby, czy artretyzm.  Brokuły natomiast, podobnie jak inne rośliny z rodziny krzyżowej (lub kapustnej), czyli również brukselki, czy kalafiory mają właściwości wspomagające walkę z nowotworami. Udowadniają to między innymi zeszłoroczne badania naukowe, uznawane za największe do tej pory badania z zakresu wpływu roślin na walkę z rakiem, polegające na przebadaniu ponad 5000 kobiet chorych na raka piersi, w wielu 20-75 lat. Według tych badań u Pań, które spożywały ok. 150 gramów tych roślin dziennie znacząco wzrosła ich przeżywalność.

Innym leczniczym warzywem jest czosnek o właściwościach przeciwgrzybiczych i dezynfekujących.  Kolejnym przykładem jest chrzan, który zawiera więcej witaminy C niż cytryna, czy inne owoce cytrusowe. Cebula to następne zdrowe warzywo, które pomaga w obniżaniu ciśnienia krwi, jest bakteriobójcza, a także zwiększa odporność organizmu dzięki zawartości siarki. Do rodziny zdrowych warzyw zaliczyć możemy również czerwone buraki, które poza zawartością witaminy C, posiadają również wiele mikro i makroelementów, witaminę B1 oraz karoten.

Praktycznie każde z warzyw zawiera cenne dla nas składniki odżywcze. Dlatego dobra dieta powinna zawierać przede wszystkim dużo naturalnych produktów pochodzenia roślinnego, w tym przede wszystkim warzyw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *