Sportowcy na diecie


ambirix

Uprawianie sportu, czyli zwiększona aktywność fizyczna wiąże się szybszym wydalaniem z organizmu substancji odżywczych, a tym samym ze zwiększonym na nie zapotrzebowaniem. Z tego powodu większość sportowców, pomimo bardzo dobrze wyglądającej sylwetki bardzo często spożywa w ciągu dnia znacznie więcej posiłków niż przeciętny człowiek, który nie uprawia sportu.

Należy pamiętać, że każda dieta powinna być dopasowana nie tylko do naszej wagi, wzrostu i płci ale również do trybu życia. Jeśli więc zależy nam na dobraniu odpowiedniej diety powinniśmy udać się do poradni dietetycznej i przejść szereg badań związanych z pracą naszego organizmu i jego zapotrzebowania na witaminy i minerały. Dzięki odpowiedniej interpretacji wyników takich badań przez specjalistę, możemy mieć pewność, że dieta którą nam zaleci sprawdzi się dla nas najlepiej.

Ponadto nie zapominajmy, że Światowa Organizacja Zdrowia zaleca nam co najmniej 30 minutowy trening pięć razy w tygodniu. Oczywiście sami możemy wybrać rodzaj sportu. Może to być choćby spacerowanie, jazda na rowerze, czy treningi siłowe pod opieką trenera. Ważne jest jednak, by pozostawać w ruchu jak najczęściej jest to możliwe. Jest to równie ważne dla naszego zdrowia, jak dobrze dopasowana dieta.